Łupież – jak się pozbyć?

2 lata ago admin 0

Choć łupież traktowany jest głównie jako defekt estetyczny, to może stanowić znak, że nasz organizm nie jest w najlepszej kondycji także od wewnątrz. Ta choroba skóry głowy polega na nadmiernym złuszczaniu się naskórka i może występować nie tylko na głowie.

Łupież na głowie to przypadłość, która dotyka ponad 2,5 miliona Polaków. Objawia się poprzez swędzenie i złuszczanie naskórka (najczęściej w białym kolorze).

Rodzaje łupieżu

Łupież występujący na skórze głowy dzielimy na dwa typy: suchy oraz tłusty. O ile łupież suchy jest przypadłością, która nie wymaga interwencji lekarza, o tyle w przypadku łupieżu tłustego należy skonsultować się ze specjalistą. Wynika to z faktu, iż zaniechanie leczenia odmiany tłustej może doprowadzić nawet do łojotokowego zapalenia skóry.

Łupież – jak się go pozbyć?

Za powstawanie łupieżu odpowiadają drożdżaki Pityrosporum ovale. W momencie nagłego wzrostu ilości, moga zachwiać równowagę. Doskonale odnajdują się w środowisku tłustym, dlatego też w momencie kiedy borykamy się z łojotokiem ich wzrost jest gwałtowny.

Łupież można wyleczyć w domowych warunkach korzystając z domowych sposobów i specjalistycznych szamponów przeciwłupieżowych. Zazwyczaj tego typu rozwiązania są wystarczające by pozbyć się uciążliwich białych płatków z głowy.

Poniżej przedstawiamy dwa sprawdzone i wykorzystywane od lat przepisy na walkę z łupieżem. Niedrogie, skuteczne i w pełni bezpieczne.

Maseczka z jajek

Maseczka z jajek dedykowana jest dla osób posiadających włosy z tendencją do przetłuszczania się. Bogactwo odżywcze jajek wykorzystywane jest w walce z wieloma chorobami skóry.

Przygotowanie:

Ubijamy białko na sztywną pianę, dodajemy żółtko i dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na umytą wcześniej skórę głowy i pozostawiamy na około kwadrans. Maseczkę zaleca się realizować około 2-3 razy w tygodniu.

Jogurt naturalny

Bogactwo mineralne i odżywcze znajdujące się w jogurcie naturalnym ma swoje zastosowanie w leczeniu łupieżu, wypadaniu włosów i wielu innych defektach kosmetycznych.

Realizacja:

Jogurt naturalny dokładnie wmasuj w skórę głowy. Delikatny masaż powinien trwać około 2-3 minuty. Następnie należy pozostawić jogurt na okres 45 minut, po czym zmyć letnią wodą.