Jak przyśpieszyć metabolizm organizmu?

1 rok ago admin 0

To, w jakim tempie pracuje nasz system trawienny ma ogromny wpływ na nasz wygląd, a konkretniej – na naszą sylwetkę. Im metabolizm jest szybszy, tym wyglądamy szybciej.

Zwykle osoby u których tempo metabolizmo stoi na wysokim poziomie nie borykają się z nadwagą nawet wtedy, gdy odżywiają się nie zdrowo. Co zatem zrobić, by móc sobie pozwolić na pysznego pączka z dżemem lub niemałą pizzę?

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy poradnik krok po kroku, jak doprowadzić organizm, aby trawił szybciej. Mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiednio dużo motywacji by przejść przez ten proces.

Jak przyśpieszyć metabolizm? Krok po kroku!

Pierwszą, fundamentalną zmianą, którą musisz wprowadzić w swoim jadłospisie są pory posiłków. Musisz nie tylko jeść regularnie, ale także o stałym czasie. Dzięki temu, Twój organizm będzie przygotowany na kolejne posiłki i tym samym przyśpieszy swoją pracę. Miej jednak na uwadze, że dostosowanie organizmu może potrwać nawet kilka tygodni.

Drugim, równie ważnym elementem jest wzmożenie aktywności fizycznej. Ruch pobudza pracę niemalże każdego narządu wewnętrznego. Stymuluj swój organizm do wydajniejszej pracy każdego dnia. Sugeruje się ćwiczyć minimum kilkadziesiąt minut dziennie.

Trzecim, nie mniej istotnym elementem jest relaks. Wiele osób zapomina w swoich życiu o tym, by podjąć rozrywkę i zminimalizować ilość czynników stresogennych, które nas otaczają. Wypoczęty organizm działa wydajniej.

Czwartym krokiem będzie kolejna zmiana w diecie, a konkretniej zwiększona ilość przyjmowanych płynów. Sugerujemy w pierwszym etapie korzystać tylko i wyłącznie z wody. Ułatwia ona trawienie i oczyszcza organizm z toksyn. Należy spożywać jej w ilości nie mniejszej niż 2-3 litry każdego dnia.

Piątym, ostatnim już krokiem są suplementy. Ich stosowanie powinno stanowić dodatek, który spotęguje efekty wprowadzonych zmian. Zdecydowanie zalecamy korzystać ze sprawdzonych środków, takich jak chociażby Acai Berry, Błonnik Witalny czy African Mango. To preparaty, które gwarantują skuteczność na wysokim poziomie.