Czystek – gdzie kupić, jak pić, dawkowanie

1 rok ago admin 0

Czystek – roślina, która naturalnie rośnie w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz Azji Zachodniej. Herbata z ziela tej rośliny ma wiele dobroczynnych właściwości, które powszechnie wykorzystywane są w ziołolecznictwie.

Herbata z czystka – na co pomaga?

Herbata z czystka wykazuje wiele właściwości. Przede wszystkim znana jest z tego, iż stanowi niesamowite wsparcie dla układu odpornościowego. Wykazuje działanie: przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz antybakteryjne.

Czystek uznawany jest również za sposób na:

  • ptasią grypę
  • przeziębienie
  • boreliozę
  • stany zapalne

Herbata z czystka – właściwości odchudzające

To, co powoduje, że czystek stał się ostatnimi czasy tak popularnym suplementem, to fakt, iż wykazuje właściwości wspomagające procesy odchudzania. Ziele czystka to bogactwo polifenoli, które między innymi przyśpieszają metabolizm i ograniczają rozpad węglowodanów (pozwalają czerpać energię dłużej).

Efekty stosowania czystka przy odchudzaniu mogą zostać spotęgowane o kilkadziesiąt procent. Oznacza to, że tempo spalania tkanki tłuszczowej będzie znacznie szybsze.

Czystek – jak pić i dawkować?

Czystek występuje w kilku formach. Zdecydowanie najpopularniejszą jest herbata. Jej parzenie powinno trwać od 10-15 minut (3 łyżki ziela na 200-300 ml). Inną, coraz powszechniejszą formą jest ekstrakt czystka w tabletkach.

W obydwu przypadkach, zaleca się przyjmować czystek dwa razy dziennie.

Czystek – gdzie kupić?

Ten suplement diety dostępny jest we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością i/lub ziołami. Ponadto, czystek do kupienia jest również w Internecie. Cena czystka oscyluje w granicach 100-150 złotych za kapsułki i kilkadziesiąt złotych za herbatę (w obu przypadkach cena za kurację miesięczną).

Różnica w cenie wynika z wygody stosowania oraz innych uzupełniaczy znajdujący się w kapsułkach. W jednym z najpopularniejszych preparatów z czystkiem (Cistus Plus) prócz wyciągu z tej rośliny znajduje się cały kompleks witaminowy i mineralny, co potęguje efekty kuracji.