Wybielenie zębów w domu – czy jest możliwe?

7 miesięcy ago admin 0

Uśmiech stanowi nieodłączny element naszego wizerunku. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że mimo braku sympatii do dentystów, często się do nich udajemy. Wszystko po to, by nasze zęby były zdrowe i białe.

Niestety, bardzo często zaniedbania z przeszłości sprawiają, że nasze zęby są zażółcone i przebarwione. Wybielanie zębów to zabieg drogi z którego nie każdy może skorzystać. Czy istnieją alternatywy dla naświetlania lampą Beyond i innych usług tego typu?

Oczywiście! Niegdyś, gdy ta technologia nie była znana – ludzie radzili sobie z wybielaniem zębów we własnym zakresie. Niektóre domowe metody na białe zęby przetrwały po dziś dzień i cieszą się niemałą popularnością.

Soda oczyszczona i sok z cytryny
Jednym z takowych rozwiązań bez wątpienia jest stosowanie sody oczyszczonej. To substancja, która ma bardzo silne działanie odkwaszające i wybielejące. Za jej sprawą można poprawić kolor zębów o nawet kilka tonacji. Podobnie jest w przypadku soku z cytryny. Zasada działania jest podobna, zresztą tak samo jest z efektywnością. Obie metody są jak najbardziej skuteczne.

Jest jednak jedno małe „ale”. Zarówno sok z cytryny, jak i soda oczyszczona to substancje, które mogą mieć degradujący wpływ na szkliwo. Nadmierne stosowanie powyższych substancji może zatem przynieść więcej szkody lub pożytku.

Bezpiecznie i skutecznie: herbata z czystka
Herbata z czystka to środek, który powszechnie znany jest w lecznictwie. Uważany za najefektywniejszy preparat oferowany przez medycynę niekonwencjonalną, znajduje zastosowanie w leczeniu szeregu różnych defektów.

Jak się okazuje – jest również doskonałym sposobem na białe zęby. Co prawda, nie daje natychmiastowych efektów jak ma to miejsce w przypadku sody czy soku z cytryny, ale jest za to w pełni bezpieczny. Regularne spożywanie herbaty z czystka pozwala osiągnąć poprawę koloru o kilka tonacji już po około miesiącu.