Trzy domowe sposoby na wybielanie zębów

7 miesięcy ago admin 0

O tym, by stać się posiadaczem śnieżnobiałego uśmiechu marzy niemal każdy. Niestety, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na drogie zabiegi oferowane przez gabinety stomatologiczne. Na całe szczęście – istnieją tańsze alternatywy.

Domowe sposoby, bo o nich mowa – nie są może aż tak efektywny jak zabiegi medycyny estetycznej, ale z całą pewnością przyniosą poprawę. Poznaj trzy, skuteczne rozwiązania i wybiel swoje zęby.

Soda oczyszczona
Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych środków spożywczych w celu wybielenia zębów jest soda oczyszczona. Ten posiadający silne właściwości odkwaszające produkt jest niebywale skuteczny. Jednakże ma jedną, bardzo istotną wadę – zbyt częste stosowanie sody oczyszczonej skutkuje uszkodzeniem szkliwa.

Dlatego też, wykorzystując tę metodę powinniśmy bardzo mocno uważać. Zaleca się nie wykorzystywać tej metody częściej niż raz w tygodniu.

Sok z cytryny
Silne właściwości oczyszczające i wybielające skrywa w sobie także sok z cytryny. Co prawda, kwasy owocowe uznawane są powszechnie za szkodliwe dla zębów, ale kwas cytrynowy jest na tyle słaby, że nie powinien wyrządzić żadnej krzywdy. Nie mniej jednak – zalecamy wzmożoną ostrożność.

Regularne szczotkowanie sokiem z cytryny daje zaskakująco dobre rezultaty. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, rozjaśnić zęby oraz usunąć wszelki zanieczyszczenia.

Herbata z czystka
Doskonałym sposobem na białe zęby jest również zastosowanie herbaty z czystka. Słynąca z wielu właściwości leczniczych roślina doskonale sprawdzi się także w roli wybielającej zęby.

Codzienne stosowanie naparu w formie płukanek do ust pozwala wybielić zęby o kilka tonacji. Co więcej, efektem „ubocznym” będzie także pozbycie się nieprzyjemnych zapachów oraz wyeliminowanie wszelkich szkodliwych substancji. To metoda sprawdzona, przebadana i bezpieczna – nie ma degradującego wpływu na szkliwo.

Czystek zaleca się również regularnie pić, co wzmocni nasza naturalną odporność i oczyści organizm od wewnątrz.