Plastyka biustu

1 rok ago admin 0

Wielkość i jędrność biustu ma znaczenie zarówno dla kobiet, które chcą czuć się piękne, jak i dla mężczyzn, którzy traktują piersi jako bardzo istotny element kobiecej urody. Panie dla piękna i atrakcyjności potrafią zrobić bardzo dużo. W przypadku biustu – „wiele” oznacza jego plastykę i korekty.

Zabiegi medycyny estetycznej – czyli jak powiększyć i ujędrnić piersi?

Powiększanie piersi jest zabiegiem, który spośród wszystkich realizowanych w klinikach plastycznych cieszy się największą popularnością. Nawet liposukcja (odsysanie tłuszczu) realizowana jest rzadziej, aniżeli plastyka piersi.

Medycyna estetyczna oferuje kilka rozwiązań, które pomagają skutecznie skorygować wygląd, rozmiar, kształt oraz jędrność biustu.

Najpopularniejszą, bo i najskuteczniejszą metodą jest operacja plastyczna polegająca na wszczepieniu implantów, których wypełnieniem może być substancja silikonowa lub sól fizjologiczna. Pacjentka do wyboru ma kształt oraz rozmiar implantów. W przypadku tych zabiegów nie ma praktycznie żadnych ograniczeń.

Podobną popularnością cieszą się zabiegi wykorzystujące preparaty Macrolane. Kwas hialuronowy stanowiący bazę tych preparatów wykorzystywany jest w celu korekty niemal każdej części ciała, w tym także piersi. Ta forma wypełniania pozwala na powiększenie piersi o około 1,5 rozmiaru, a jej trwałośc oceniana jest na dobrą (24-30 miesięcy).

Inną forma zabiegową powiększania piersi jest lipolifting, czyli modelowanie ciała własnym tłuszczem. Pacjentka poddawana jest liposukcji. Tłuszcz zostaje odwirowany, a następnie wszczepiony do piersi. W większości przypadków przyswajalność oscyluje w granicy 30-70%.

Naturalne metody powiększania biustu

Alternatywą dla bądź co bądź drogich zabiegów (minimum 10 000 złotych) są naturalne metody powiększania piersi.

Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy:

  • ćwiczenia na powiększanie biustu
  • tabletki oparte na fitoestrogenach
  • kremy nawilżające i ujędrniające biust
  • dietę wzbogacaną produktami z wysoką zawartością fitoestrogenów

Skuteczność wyżej wymienionych rozwiązań jest oczywiście znacznie mniejsza, ale z całą pewnością efekty są zauważalne.