Pielęgnacja twarzy: krok po kroku

2 lata ago admin 0

Piękna, zdrowa cera to marzenie każdej kobiety. Niestety, Panie bardzo często zamiast dbać i pielęgnować postanawiają maskować i chować swoje piękno pod makijażem. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić krok po kroku – jak sprawić, by cera na twarzy wyglądała atrakcyjnie i była wolna od wszelkiego rodzaju defektów.

Krok pierwszy – lecz i chroń, nie maskuj

Kosmetyki do makijażu zastąp kosmetykami do pielęgnacji cery. Dzięki temu Twoja cera wyglądać będzie naturalnie i zdrowo znacznie dłużej. Zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że ilość zmarczek w dojrzałym wieku zostanie znacznie ograniczona.

Wbrew pozorom – na efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Już po kilku tygodniach regularnej pielęgnacji Twoja cera zyska na atrakcyjności. Make-up ma stanowić tylko dodatek, a nie podstawę. Tym bardziej, że natura staje się być bardziej atrakcyjna w oczach mężczyzn.

Krok drugi: unikaj słońca

Słońce mimo, że powoduje u nas poprawę samopoczucia to niestety ma bardzo zły wpływ na cerę. Zbyt duża ekspensja skóry na słońce może skutkować zaburzeniami pigmentacji, przyśpieszeniem procesu starzenia (zmarszczkami).

Warto stosować kremy z filtrami UV i nie opalać skóry. Mimo, że efekty opalenizny są atrakcyjne, to w przyszłości możemy tego naprawdę bardzo żałować.

Krok trzeci: stosuj domowe sposoby na pielęgnację

Choć przemysł kosmetyczny bardzo się rozwinął, to nadal kosmetyki pozostawiają wiele do życzenia i najzwyczajniej w świecie są bardzo drogie. Pielęgnację i odżywianie skóry głowy można przeprowadzać także domowymi sposobami, co jest bardzo często sugerowane przes kosmetologów i dermatologów.

Wykorzystanie naturalnych składników takich jak wyciąg z aloesu, miód, sok z cytryny czy drożdże zagwarantują naprawdę świetne rezultaty.

Pamiętaj: nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie pielęgnacji. Nigdy też nie jest za wcześnie. Pielęgnacje bowiem należy rozpoczynać już o najmłodszych lat, bowiem łatwiej jest zapobiegać wystąpieniu defektów, aniżeli je usuwać.