Jak zlikwidować rozstępy?

1 rok ago admin 0

Defekty skórne pojawiają się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. Inaczej jest w przypadku rozstępów, których spodziewać się można. Wszakże, najczęstszą przyczyną występowania wrzecionowatych pasm na skórze jest szybki przyrost masy ciała. Rozstępy to defekt, który wygląda bardzo nieestetycznie, a jego usuwanie zwykle jest bardzo trudne i kosztowne.

Rozstępy – przyczyny występowania

Poprzeczne pręgi na skórze występują głównie u osób borykających się z szybkim wzrostem masy ciała, który wywołuje ogromne naprężenia na skórze. Kolagen odpowiedzialny za elastyczność skóry nie wytrzymuje i ulega degradacji (włókna są rozrywane), tworząc efekt tzw. pęknięcia skóry.

Do najczęściej wymienianych przyczyn występowania rozstępów zaliczamy:

  • ciążę
  • zabiegi powiększania piersi
  • otyłość/nadwagę
  • budowanie masy mięśniowej (kulturystyka)

Ponadto, rozstępy mogą wystąpić na skutek zaburzeń o charakterze hormonalnym. Dzieje się tak wówczas, gdy nadmierna produkcja hormonów odbywa się w kory nadnerczy.

Rozstępy – zapobieganie/profilaktyka

Jak widać, po przyczynach występowania – rozstępy to defekt, którego jak najbardziej można się spodziewać. Dlatego też, zaleca się realizację prostych zabiegów, które ograniczą ryzyko wystąpienia tego defektu. Przede wszystkim należy zadbać o:

  • odpowiednią pielęgnację skóry (zabiegi odżywiające)
  • odpowiednią dietę (pełnowartościową, uzupełnioną w podstawowe minerały)
  • suplementację środków poprawiających kondycję skóry (np. Biotyna)
  • masaże skóry

Rozstępy – jak zlikwidować?

Nie w każdym przypadku profilaktyka przeciwko-rozstępom może okazać się skuteczna. Wszak, czasami naprężenia skóry są na tyle duże, że nawet najdroższe i najlepsze kosmetyki nie są w stanie poradzić sobie z tym defektem. Wówczas pozostaje nam możliwość usunięcia tego defektu.

Gwarancję 100% skuteczności oferują nam tylko zabiegi medycyny estetycznej. Niestety ich cena zwykl oscyluje w granicach 1000-2000 złotych (za serię zabiegów). To koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Najskuteczniejsze zabiegi to: mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa oraz peeling chemiczny.