Jak pozbyć się włosów z okolicy bikini

8 miesięcy ago admin 0

Kobiety poddają depilacji niemal całe swoje ciało. Włosy usuwane są także z okolic intymnych. Jakimi metodami? Które rozwiązania są najskuteczniejsze, najtrwalsze i najwygodniejsze jeśli chodzi o depilację intymną?

Przede wszystkim, pragniemy zaznaczyć, że każde z poniższych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Trudno zatem jednoznacznie stwierdzić, która z metod jest najlepsza. Przedstawiamy wady i zalety wszystkich rozwiązań, a wybór pozostawiamy Wam.

Depilacja laserowa jako najtrwalsze rozwiązanie depilacyjne
Depilacja laserowa, czyli usuwanie włosów nowoczesną aparaturą wykorzystującą technologię cieplną. Na skutek kontaktu z wiązką lasera, naturalny barwnik włosa doprowadza do rozpadu zarówno mieszek włosowy, jak i komórki, które odpowiadają za wzrost nowych włosów. Dzięki temu depilacja laserowa jest niezwykle trwała – jej efekty potrafią utrzymać się nawet przez kilka lat.

Wadą tego rozwiązania jest jego cena. Seria kilku zabiegów (niezbędne) to koszt oscylujący w granicach 1000-3000 złotych. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek.

Depilacja woskowa jako najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość?
Depilacja woskiem to metoda, która wykorzystywana może być zarówno w domu (dostępne są specjalne zestawy do tego typu depilacji) jak i salonach kosmetycznych. To rozwiązanie, które wymaga umiejętnego przeprowadzenia – w przeciwnym wypadku może być bolesne i powodować podrażnienia.

Efekty depilacji woskowej utrzymują się do kilku tygodni, a najprostszy zestaw do jej realizacji kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt złotych. To sprawia, że o depilacji woskowej mówi się jako relatywnie tanim i skutecznym rozwiązaniu.

Depilacja poprzez golenie jako najtańsze rozwiązanie
Wiele kobiet po prostu goli okolice intymne. Wykorzystują w tym celu maszynki jednorazowe lub specjalne depilatory. Sam zabieg jest skuteczny, ale jego trwałość pozostawia wiele do życzenia. Efekty golenia utrzymują się maksymalnie kilka dni, co zmusza kobietę do zwiększonej częstotliwości depilacji.