Jak pielęgnować włosy blond?

2 lata ago admin 0

Włosy blond określane są jako najbardziej wymagające. Mówi się, że ich pielęgnacja jest najtrudniejsza, gdyż mają tendencje do przesuszania się. Pojawia się także niepożądany puch, którego zlikwidowanie nie jest łatwe.

Jak pielęgnować włosy blond?

Cóż, procesy pielęgnacyjne w przypadku włosów blondy wyglądają nieco inaczej, aniżeli przy włosach w innych kolorach. Poniżej prezentujemy zestaw rad i sugestii, które pomogą utrzymać Ci świetny wygląd Twoich włosów.

Prostownica, lokówka – najwięksi wrogowie włosów blond

Urządzenia bazujące na wysokiej temperaturze negatywnie odbijają się na kondycji włosów. W przypadku blondynek jest to szczególnie ważne, gdyż w połączeniu z tendencją do przesuszania się można doprowadzić włosy do prawdziwej ruiny.

Olejowanie włosów – proces konieczny

Nadmierne przesuszanie i puszenie się włosów można wykorzystać przy pomocy specjalnych olejów. Do włosów blond szczególnie nadają się: oleje ryżowe, amla.

Proteinowa kuracja

Jeśli Twoim celem jest regeneracja i wzmocnienie – musisz dostarczyć włosom niezbędne proteiny. W tym celu można używać masek i odżywek. Należy jednak pamiętać, że ten proces nie powinien być realizowany zbyt często. Jeden raz na tydzień w zupełności wystarczy.

Silikonowa ochrona

Stosowanie silikonów w celu zabezpieczenia włosów jest koniecznie szczególnie jesienią, kiedy wiatr potrafi siać prawdziwe spustoszenie. Silikony ochronią Twoje włosy przed innymi mechanicznymi uszkodzeniami (np. przez pasy samochodowe, torebkę itd).

Stosuj płukanki

Regularne domykanie łuski włosa oraz walka z porowatością może być realizowana przy wykorzystaniu płukanek domowej receptury. Doskonale sprawdzą się płukanki malinowe, z octu jabłkowego oraz cytryny.

Łatwiej zapobiegać, niż leczyć!

Te powiedzenie znajduje zastosowanie także przy pielęgnacji włosów. Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji ogranicz:

  • stosowanie silnych detergentów
  • chemicznych stylizatorów (żelów, pianek, lakierów)
  • mocnych upięć (powodujących nadmierne napięcia skóry)
  • korzystanie z suszarek z gorącym nawiewem