Co na cellulit?

2 lata ago admin 0

Zmorą wielu kobiet jest cellulit. Przypadłość ta to nic innego jak nieestetycznie zdeformowana tkanka tłuszczowa. Grudki i fałdki występują zazwyczaj w okolicach ud, pośladków, bioder, brzucha oraz piersi. Cellulit potocznie określany pomarańczową skórką można leczyć na wiele różnych sposobów. Choć medycyna estetyczna oferuje wiele różnych metod, to domowe sposoby cieszą się największą popularnością. Wynika to z faktu, iż ich realizacja jest tania, a i na skuteczność nie można narzekać. Poniżej prezentujemy szereg rad, które pozwolą pozbyć się problemu w domowych warunkach.

Odpowiednia dieta

Owoce, warzywa i pełnoziarniste produkty – to absolutna konieczność w diecie osoby borykającej się z tym problemem. Bardzo ważne jest również dostarczanie błonnika.

Wśród produktów o charakterze antycellulitowym wymienia się również: kawę, brokuły, egzotyczne cytrusy oraz szparagi i tłuste ryby.

Nawodnienie organizmu

Choć brzmi to banalnie – cellulitowy problem może rozwiązać woda. Wymiana płynów jest konieczna, w przeciwnym wypadku dochodzi do pewnego zaburzenia, które w rezultacie doprowadza do wytworzenia skórki pomarańczowej.

Minimalna ilość dostarczanej wody powinna wynosić dwa litry.

Aktywność fizyczna

Niezwykle skutecznym rozwiązaniem na cellulit jest ruch. Brak aktywności fizycznej skutkuje odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Z kolei jej nadmiar umożliwia jej spalenie (wykorzystanie materiału zapasowego).

Masaże

Stymulacja skóry zmienionej chorobowo pozwala na redukcję cellulitu. Sugerujemy wykorzystanie w tym celu fusów z kawy, bądź ziaren goji. Dzięki temu skuteczność masażu wzrośnie. Sugeruje się realizację zabiegu 2-3 razy w tygodniu.

Ubieraj się luźniej

Ucisk spowodowany przez ubrania może ograniczyć swobodne krążenie krwi. To z kolei ma wpływ na powstawanie cellulitu, dlatego też warto zadbać o odpowiedni strój.

Naprzemienne prysznice

Skutecznym rozwiązaniem w walce z cellulitem okazują się także naprzemienne prysznice – ciepłą i zimną wodą. Wynika to za faktu, iż skóra zostaje poddana skurczowi i rozkurczowi. Taki zabieg ma wpływ na poprawę ukrwienia i lepszą kondycję skóry.