Cellulit a hormony

2 lata ago admin 0

Cellulit to defekt estetyczny, którego wygląd przypomina pomarańczową skórkę. Zresztą, bardzo często te określenie używane jest zamiennie.

Cellulit, a hormony

Za występowanie cellulitu odpowiedzialne są hormony, a konkretniej – estrogeny. Nadmiar tego, typowo żeńskiego hormonu doprowadza do powstania grudek i guzków na skórze w okolicach bioder, ud, pośladków i kolan.

Cellulit w znacznej większości przypadków dotyczy kobiet. W niewielu przypadkach, gdy gospodarka hormonalna jest poważnie zachwiana – cellulit może pojawiać się u mężczyzn.

Przyczyny występowania cellulitu

Występowanie cellulitu idzie w parze z nieodpowiednim odżywianie i brakiem aktywności fizycznej. Aktualnie, supermarkety serwują nam pokarmy genetycznie modyfikowane, w których udział w produkcji miały hormony estrogeno-podobne.

Ponadto, według naukowców wpływ na występowanie cellulitu mogą być zbyt ciasne ubrania. Powodują one bowiem problemy ze swobodnym krążeniem krwi.

Jak zapobiec cellulitowi?

Z całą pewnością łatwiej zapobiegać, aniżeli redukować cellulit. Zadbany, aktywny organizm zdecydowanie łatwiej obroni się przed każdą dolegliwością, dlatego też sugerujemy przyłożyć dużą uwagę do tego co spożywamy. Odpowiednia dieta – zdrowa, oparta na naturalnych składnikach to rozwiązanie, które zminimalizuje ilość dostarczanych hormonów do naszego organizmu.

Ponadto – aktywność fizyczna. Przy każdym defekcie o charakterze kosmetycznym warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu dla naszego organizmu. W przypadku cellulitu warto w planie treningowym posiadać ćwiczenia rozwijające nogi i brzuch – np przysiady, wykroki.

Podsumowując, cellulit to przypadłość za którą w pełni odpowiedzialne są żeńskie hormony (estrogeny). Ich nadmiar w organizmie (zarówno kobiety i mężczyzny) może doprowadzić do powstania nieestetycznej „pomarańczowej skórki”. Leczenie tego defektu można realizować poprzez peelingi, masaże i maseczki. Równie istotna będzie dieta wraz z aktywnością fizyczną.