Większy penis – czy warto poddawać się zabiegom powiększania członka

10 miesięcy ago admin 0

Dla wielu mężczyzn, rozmiar penisa ma ogromne znaczenie. Panowie bardzo często traktują swoje przyrodzenie jako swojego rodzaju wyznacznik męskości. Czy aby na pewno słusznie? Czy ma to wpływ na jakość współżycia seksualnego?

Teza, jakoby rozmiar penisa miał wpływ na satysfakcję seksualną partnerki jest całkowicie błędna. Niektóre kobiety, owszem – wolą gdy mężczyzna dysponuje „większym sprzętem”, nie ma to jednak wpływu na penetrację ich pochwy, gdyż jej głębokość to zaledwie 10 centymetrów. Powiększa sie dopiero wtedy, gdy jest taka potrzeba. Podobnego zdania są seksuolodzy, według których znaczenie ma raczej technika oraz gra wstępna.

Co więcej – rozmiar penisa uważany jest za ważny tylko przez 21% kobiet (według badania doktora Franckena, przeprowadzonego w 2002 roku). Pozostała część Pań uważa, że nie ma ono wpływu lub jest całkowicie nieistotne.

Optymalny rozmiar członka

Nieprawdą jest, że im członek dłuższy, tym „lepszy”. Potwierdzają to inne badania, przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Kalifornii. Na ich podstawie (w badaniu wzięło udział 80 kobiet) ustalono, że średnia długości optymalnego członka to 16 centymetrów, zaś jego obwód to 12,2 centymetra. Wynik ten jest mniejszy, aniżeli średnia długości penisa Polaków (17,6 centymetra).

Czy warto poddawać się zabiegom powiększania członka?

Biorąc pod uwagę badania oraz budowę anatomiczną pochwy – nie. Jednakże dla wielu mężczyzn, penis jest swojego rodzaju dumą. Wielu Panów, chce po prostu podnieść swoje ego i właśnie w tym celu decyduje się na realizację zabiegu powiększania członka.

Czy warto? Odpowiedź każdy powinien udzielić sobie indywidualnie. Nie mniej jednak, inwazyjne metody (operacje chirurgiczno-plastyczne) powinny stanowić ostateczność.

W wielu przypadkach, po konsultacji z seksuologiem mężczyźni rezygnują z chęci wykonania takowego zabiegu. Wszakże, często Panowie są nieświadomi tego, że ich penis jest absolutnie wystarczający, a jego wielkość nie ma wpływu na postrzeganie ich osoby przez partnerkę.