Czym leczyć przedwczesny wytrysk?

1 rok ago admin 0

Mało który mężczyzna otwarcie mówi o swoich problemach seksualnych. Choć lwie grono Panów boryka się z kompleksami małego członka, przedwczesnego wytrysku czy impotencji – nikt nie porusza tego tematu. Można powiedzieć, że w świecie mężczyzn uznawane jest to za „tabu”.

Przedwczesny wytrysk – co musisz wiedzieć?

Przedwczesny wytrysk to przypadłość z którą można zarówno się urodzić (przedwczesny wytrysk pierwotny), jak i nabyć (przedwczesny wytrysk nabyty).

Zdecydowanie częściej do czynienia mamy z przypadkiem pierwotnym (2/3 mężczyzn u których stwierdza się przedwczesny wytrysk). Za główną przyczynę takiego stanu rzeczy uznaje się patologię systemu receptorów i transporterów serotoninowych. Z kolei przedwczesny wytrysk nabyty dotyczyć 1/3 badanych, a jego przyczyny swoje źródło zazwyczaj mają w psychice pacjenta.

Czym leczyć przedwczesny wytrysk?

Co do tego, że przedwczesny wytrysk jest patologią organizmu, którą należy leczyć, nie ma żadnych wątpliwości. Dlatego też, jeśli pojawia się taki problem – należy jak najszybciej skonsultować to z lekarzem. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym większe prawdopodobieństwo zastosowania skutecznej formy leczenia.

Na ten moment żadna z metod nie gwarantuje 100% skuteczności. Jednakże, lwie grono mężczyzn uporało się z problemem za sprawą: farmakoterapii i psychoterapii.

Te dwie formy leczenia podejmowane są zazwyczaj jednocześnie w przypadku leczenia nabytej, przedwczesnej ejakulacji. Z kolei leczenie pierwotnego, przedwczesnego wytrysku zazwyczaj odbywa się tylko przy wykorzystaniu farmaceutyków.

Jak radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przede wszystkim musisz zaakceptować problem, bowiem to umożliwi Ci powrót do naturalnej, psychicznej kondycji organizmu. Bądź świadomy, że to bardzo powszechna przypadłość, którą da się wyleczyć. Aby zapobiec PW możesz zastosować następujące wskazówki:

  • korzystaj z długiej gry wstępnej, w przypadku wystąpienia silnego podniecenia, zatrzymaj działanie.
  • Uprawiaj seks częściej. Paradoksalnie, im częściej uprawiasz seks, tym wrażliwość na zbliżenie jest mniejsza.
  • Zrelaksuj się. Podczas seksu nie myśl o nim, co może zmniejszyć podniecenie.
  • Nie bój się. Strach i stres to nie są czynniki, które pomogą Ci powstrzymać tę przypadłość.