Jak schudnąć bez ćwiczeń?

2 lata ago admin 0

Jesteś zdecydowana i chcesz zmienić swoją figurę, ale nie masz zamiaru ćwiczyć. Pragniesz schudnąć, ale nie masz w sobie aż tyle motywacji, by biegać lub chodzić na siłownię.

Czy zatem można schudnąć bez ćwiczeń? Oczywiście, że tak. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że proces odchudzania nieco się wydłuży. Dodatkowo, nie uzyskamy „fit”-sylwetki, bowiem ta wymaga stymulacji mięśni i ich rozwoju.

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Jedyną słuszną drogą odchudzania się bez ćwiczeń jest realizacja planu dietetycznego. W Internecie jest mnóstwo „gotowców” z których można jak najbardziej skorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda dieta jest zdrowa i bezpieczna. Najlepiej korzystać z takich, które podpisane są imieniem i nazwiskiem dietetyka.

Jeśli żadna z diet nie spełnia do końca Twoich oczekiwań (preferencje kulinarne/pory posiłków/objętość itd) możesz pokusić się o stworzenie własnego jadłospisu. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, by stworzyć skuteczną dietę odchudzającą:

  • dieta powinna składać się z 5-6 posiłków
  • wraz z każdym kolejnym posiłkiem ilość węglowodanów powinna maleć
  • bilans kaloryczny/odżywczy powinien być dostosowany do jednostki (w zależności od indywidualnych uwarunkowań i trybu życia)
  • ilość spożywanej wody: minimum 2-3 litry/dobę

Polecamy wykorzystywać gotowe posiłki dietetyczne, bowiem zazwyczaj oparte są one na pełnowartościowym białku i węglowodanach złożonych.

Bez treningu, ale aktywnie

Nie musisz trenować by zmusić własny organizm do zwiększenia zapotrzebowania na energię. Długie spacery w dobrym towarzystwie to może być prawdziwa przyjemność. Podobnie zresztą – przetańczona noc na imprezie, czy długi seks. W każdym z wyżej wymienionych przypadków organizm spala sporo kalorii – warto o tym pamiętać.

Jeśli jednak chcemy by efekty przychodziły szybciej, warto pomyśleć o dodatkowych ćwiczeniach. To znacznie przyśpieszy proces, a wymaga naprawdę niewielkich sił. Czym jest bowiem 30 minut biegania każdego dnia w walce o szczupłą sylwetkę?